Italian Cuisine in Krakow

Dobra włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Włoskie restauracje to w kraju najczęsciej spotykany rodzaj restauracji. Kochamy włoskie jedzenie gdyż jest pyszne, treściwe i nie jest drogie. Oczywiście najczęściej decydujemy się na włoskie makarony. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską goście degustują rzadsze dania – risotto, lasagne czy włoskie zupy minestrone.
Szukając dobrej włoskiej restauracji należy zwrócić uwagę na elementów: jak wiele składników rzeczywiście pochodzi z Włoch, czy w menu są też mniej znane włoskie dania, czy lista win, zawiera typowo włoskie wina. Włoskie potrawy to bogata wielość smaków i jedzenie z różnych miejsc kraju. Prawdziwie włoska restauracja wprowadzi naturalnie włoski klimat.

Kuchnia włoska nie jest skomplikowana, ale to nie oznacza, że jest mniej smaczna Z pewnością można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Dobre wina włoskie

Jakakolwiek szanująca się restauracja włoska, która aspiruje do tytułu bycia eleganckim punktem na kulinarnej mapie miasta, nie może zaniedbywać wina. Posiłek we włoskim stylu koniecznie powinien obejmować też trunek. Lampka alkoholu to dla Włochów cos zupełnie naturalnego. włoski kucharz Klasyczne wina z Włoch to przede wszystkim trebbiano d’abruzzo z Abruzji, lombardyjskie franciacorta oraz nuragus z Sardynii. Włoska restauracja – o ile naprawdę ma być postrzegana jako prawdziwie włoska, powinna posiadać szeroki wybór win.

Klasyczna kuchnia włoska

Mając ochotę zrozumieć indywidualność włoskiego gotowania bez wahania trzeba poszukać restauracji, która umie przygotować nie jedynie makaron i pizzę.
Zobacz film