Jak ochłodzić mieszkanie latem

Chłodno, chłodniej, przyjemnie, oto kilka sposobów jak ochłodzić mieszkanie podczas uciążliwych upałów. Latem każdy marzy aby znaleźć w domu wytchnienie od wysokich temperatur. Z pomocą przyjdą kolory, tkaniny oraz nasza pomysłowość.

Morskie akcenty: twój salon zamieni się w kojącą oazę, jeśli pomalujesz jedną ze ścian na niebiesko. Można użyć także pasiastą tapetę. Takie morskie barwy sprawią, że poczujesz powiew morskiej bryzy. Dodatkowo zainwestuj w dekoracje w tym kolorze np. plakat z panoramą oceanu, poduszki w błękitnym kolorze, wazoniki, dywan w paski, doniczki w niebiesko – białym kolorze itp.
Przeszkoda dla słońca: pokoje które wychodzą na południe, znacznie szybciej się nagrzewają. Warto wiec do takiego mieszkania zamontować rolety, najlepiej w takie całkowicie zaciemniające. W gorące dni należy wietrzyć całe mieszkanie rano, następnie zamykamy okna i zaciągamy rolety. Po powrocie do domu zastaniemy tam przyjemny chłód. Wieczorem znowu warto wywietrzyć mieszkanie.
Kojąca biel: te anielskie barwy nie tylko optycznie powiększają wnętrze, ale również sprawia ze mieszkanie nie nagrzewa się tak szybko. Sprawia nastrój adekwatny do odpoczynku, cudownie rozświetla pokoje, nawet te małe i ciemne. Nie trzeba od razu malować ścian na biało, wystarczy dokupić ozdoby w tym kolorze np. poduszki, zasłony czy kapy.
Mroźne materiały: latem warto otoczyć się chłodnymi materiałami, ponieważ idealnie pochłaniają ciepło, tym samym powoli będą je oddawać. Metalowy stół, terakota na podłodze a także kamienne donice. Dodadzą chłodu w mieszkaniu. Na czas letni zwiń wszystkie dywany oraz chodniki. Chodzenie po zimnej posadzce jest przyjemne.

Delikatne tkaniny: grubą flanelową pościel schowaj na upalne noce. Zastąp nią cienką atłasową lub satynową z lekkim połyskiem. Taka pościel zapewni ci przyjemny chłód. Wymień również zasłony na lżejsze i połyskujące. Schowaj grube kołdry i koce, śpij tylko pod satynową narzutką.

© Copyright Rodzina 2024