Rozwód czy separacja?

Był piękny i wzruszający ślub. Oni wpatrzeni w siebie i tak bardzo w sobie zakochani. Po latach uczucie zdążyło wyparować, a małżeństwo bliższe jest papierowej fikcji niż prawdziwej relacji dwojga kochających się ludzi. Terapia, rozwód, separacja? Co wybrać i jak postąpić w sytuacji, gdy on już nie wykazuje nią zainteresowania, a ona od dawna nie zaznała z jego strony małżeńskiej czułości. O tym czy lepiej się rozstać na dobre, czy też dać sobie drugą szansę najlepiej zadecydować wspólnie. Nie bez znaczenia jest tutaj także kwestia posiadanego potomstwa, a nawet zobowiązań finansowych, tj. wspólnie zaciągnięty kredyt na dom lub mieszkanie.

            Kłopoty małżeńskie to we współczesnych czasach często poruszany temat, przez wielu specjalistów. Nie są one wytworem nowoczesności, jednak dziś ludzie bardziej otwarcie potrafią mówić o swoich problemach, także tych rodzinnych. Założenie jest proste, jeżeli jest jeszcze co ratować, należy to zrobić, jednak nie na siłę i nie za wszelką cenę. 

            W przypadku, gdy oboje partnerzy wyrażają chęć naprawienia małżeńskiej relacji, jednak samodzielnie nie potrafią dojść do porozumienia, warto skorzystać z sesji prowadzonych przez terapeutę, który po rozmowie z małżonkami, będzie potrafił zaproponować najlepsze rozwiązania. Jeżeli tylko jedna ze stron chce ratować związek, a druga upiera się przy rozstaniu, można jedynie spróbować namówić partnera na wizytę u specjalisty. Należy jednak pamiętać, że nikogo nie da zatrzymać się na siłę, i każda decyzja dotycząca związku powinna być podjęta wspólnie.

© Copyright Rodzina 2024