Nie chce zostać zgredem

Spoglądam na swoje zapracowane córki, które kradną czas kosztem własnego wypoczynku żeby chociaż trochę pobyć z dziećmi. Mam 62 lata i jestem sprawną osobą tzw: na biegi w maratonach już mnie nie stać, ale za moimi dwoma wnuczkami 3 i 6 lat ciągle nadążam. Bardzo cieszy mnie obecność wnuczek. W ogólnej ocenie dzięki nim czuję się młodsza. Zajmowanie się taką żywotną ekipą zmusza mnie do pomysłowości i spostrzegawczości, ale przyznaję się przed sobą, że czasem nie mam siły słuchać pisków, wrzasków, kleić ludziki z plasteliny i odgruzowywać mieszkanie każdego dnia. Wiem, że mam duży wpływ na sprawność mojego umysłu, widząc więc kierat w jakim żyją moje dzieci warto o siebie zadbać, ze względu na wspólne dobro.

Nie należę do osób otyłych, ale wiadomo, wiek zmienia trochę kształty kobiety. Już około 40- stki, zamieniłam schabowy na ryby z pysznymi sałatkami oraz kolorowe cukierki na owocowe poczęstunki. Kwasy omega-3 zawarte w rybach i witaminy z grupy B, a także naturalne cukry z owoców wspierają pracę mózgu.

Razem z sąsiadką zapisałam się na basen gdzie są organizowane specjalne zajęcia fitness z  ćwiczeniami dostosowanymi do mojego wieku.  Zawsze po zajęciach jest okazja wybrać się z paroma koleżankami na kawę. Najfajniej jest jak do grupy dochodzi ktoś nowy- dorzuca zawsze trochę plotkarskich ciekawostek. Po takim babskim popołudniu czuję, że odreagowałam, opada ze mnie cały stres. Jestem bardziej pewna siebie, bo ciągle mam przestrzeń, która należy tylko do mnie.

Żeby  mieć siłę na realizację wszystkich planów, daję swojemu mózgowi odpocząć. Codziennie śpię siedem, a nawet osiem godzin. Wypoczęte i zregenerowane szare komórki pracują lepiej i żyją dłużej. Chociaż starość mojej mamy była zdeterminowana demencją, ja czuję się naprawdę dobrze, może dzięki temu, że staram się nie popełniać tych samych błędów. Rozmawiałam o tym z lekarzem i wiem, że regularne badania i leczenie wczesnych objawów demencji może znacznie wydłużyć czas sprawności mojego mózgu.

© Copyright Rodzina 2024